zdjęcie Włodzimierza B.

Z przykrością informujemy, że w wieku 66 lat zmarł dr inż. Włodzimierz Będkowski, emerytowany adiunkt Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej. Dr inż. Włodzimierz Będkowski urodził się 8 sierpnia 1956 r. Pracę na uczelni rozpoczął 1 października 1980 r. w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej, niedługo po uzyskaniu tytułu magistra inżyniera mechanika w dn. 13.03.1980 r. Stopień naukowy doktora uzyskał w dn. 19 września 1989 r. Był pracownikiem Katedry Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn.

Na emeryturę przeszedł w dn. 28.09.2021 r. Zajmował się przede wszystkim mechaniką ciała stałego oraz zmęczeniem metali i konstrukcji. Pełnił m.in. funkcję Sekretarza opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, Przewodniczącego Wydziałowej Komisji Wyborczej oraz Prodziekana ds. dydaktyki na Wydziale Inżynierii Systemów Technicznych w Kędzierzynie-Koźlu. Dał się poznać jako zapalony dydaktyk i dobry organizator z pasją do górskich wycieczek i jazdy na nartach.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 5 stycznia 2023 r. o godz. 11:00 w starej kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Opolu-Półwsi.