Student IV roku Wzornictwa Przemysłowego, Maciej Szala wyróżniony w VI edycji Ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów na Inspirujący produkt „W zgodzie z naturą”

Ogólnopolski konkurs od 2017 roku organizowany jest dla studentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz, z całej Polski. Tegoroczna edycja stawiała przed designerami zadanie zaprojektowania „mebla” wspierającego spotkania na łonie natury, w zgodzie z ideą oraz wartościami Design Nature. Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego po raz pierwszy w historii konkursu jury zdecydowało się przyznać ex aequo trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Jedno z wyróżnień trafiło do rąk Macieja Szali, studenta IV roku Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Opolskiej za projekt „Strefa uważności”. Projekt został wyróżniony „za otwartość w myśleniu, co jest kategorią mebla, za wyjście poza myślenie związane z ustalonymi kategoriami mebla”.

Konkurs „W zgodzie z naturą”, organizowany jest przez Gdańską Galerię Wnętrz City Meble – największą galerię wnętrz w północnej Polsce, która skupia około 80 lokali. Więcej informacji pod linkiem

kawałki drewna - zdjęcie

Podobne wpisy

uczniowie w laboratorium

Wizyta uczniów LO nr VIII w Opolu

W dniu 6 czerwca 2023r. w ramach współpracy ze szkołami średnimi Wydział Mechaniczny odwiedzili uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.