W dniu 29.05.2023r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej, odbyło się dedykowane studentom spotkanie z firmami z terenu Opolszczyzny. Podczas spotkania zorganizowanego przez Katedrę Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa, zaprezentowały się dwie firmy: SMULDERS Groep Poland Sp. z o.o. z Niemodlina oraz Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych CEMA Spółka Akcyjna z Opola. Celem spotkania było przybliżenie naszym studentom profilu działalności firm oraz warunków i korzyści wynikających z dołączenia do ich zespołów.

Przedsiębiorstwo Smulders Groep Poland z siedzibą mieszczącą się w Niemodlinie, specjalizuje  się w produkcji i dostawie konstrukcji stalowych,  głównie elementów do przybrzeżnych wież wiatrowych oraz podwodnych instalacji wydobywczych. Posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Belgii i w Wielkiej Brytanii. Wśród naszych studentów firma poszukuje pracowników na stanowisko Inżynier Spawalnik i Kontroler Jakości Badań Nieniszczących NDT, jednocześnie oferując dla pracownika pełen pakiet szkoleń lub studia podyplomowe związane ze stanowiskiem pracy.

Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych CEMA S. A. z Opola zajmuje się wykonawstwem robót modernizacyjnych i inwestycyjnych, a także dostawami części zamiennych dla wielu gałęzi przemysłu, między innymi: energetycznego, cementowego, metalurgicznego, koksowniczego, maszynowego, cukrowniczego, materiałów ogniotrwałych, surowców skalnych i mineralnych. Realizuje inwestycje w obszarze projektowania oraz wykonawstwa linii technologicznych paliw alternatywnych, mobilnych zakładów przetwarzania kruszywa, linii do suszenia materiałów sypkich,  pakowania i transportu realizowano głownie na terenie Polski, a także w Wielkiej Brytanii, Indiach, Serbii, Niemczech, Francji, Ukrainie oraz Gwatemali. W murach Politechniki nasi goście poszukują konstruktorów, inżynierów procesowych, mechaników i technologów. Firmę reprezentowali mgr inż. Robert Warmuz i mgr inż. Andrzej Sikora, absolwenci naszej Uczelni.

Oba przedsiębiorstwa zaoferowały możliwość odbywania praktyk studenckich i wykonywania prac dyplomowych związanych z realizowanymi projektami oraz zaprosili studentów do bliższego poznania firm w ramach wizyt edukacyjnych. Tego typu spotkania dają naszym studentom szansę na realne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju.

Podobne wpisy

grafika przedstawiająca 3 postacie czarne

Obrona doktorska

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna prof. dr hab. inż.

ulotka informacyjna

Targi pracy 2023

29 marca 2023 zapraszamy do „Łącznika” Politechniki Opolskiej na Akademickie Targi Pracy