W dniu 29.05.2023r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej, odbyło się dedykowane studentom spotkanie z firmami z terenu Opolszczyzny. Podczas spotkania zorganizowanego przez Katedrę Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa, zaprezentowały się dwie firmy: SMULDERS Groep Poland Sp. z o.o. z Niemodlina oraz Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych CEMA Spółka Akcyjna z Opola. Celem spotkania było przybliżenie naszym studentom profilu działalności firm oraz warunków i korzyści wynikających z dołączenia do ich zespołów.

Przedsiębiorstwo Smulders Groep Poland z siedzibą mieszczącą się w Niemodlinie, specjalizuje  się w produkcji i dostawie konstrukcji stalowych,  głównie elementów do przybrzeżnych wież wiatrowych oraz podwodnych instalacji wydobywczych. Posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Belgii i w Wielkiej Brytanii. Wśród naszych studentów firma poszukuje pracowników na stanowisko Inżynier Spawalnik i Kontroler Jakości Badań Nieniszczących NDT, jednocześnie oferując dla pracownika pełen pakiet szkoleń lub studia podyplomowe związane ze stanowiskiem pracy.

Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych CEMA S. A. z Opola zajmuje się wykonawstwem robót modernizacyjnych i inwestycyjnych, a także dostawami części zamiennych dla wielu gałęzi przemysłu, między innymi: energetycznego, cementowego, metalurgicznego, koksowniczego, maszynowego, cukrowniczego, materiałów ogniotrwałych, surowców skalnych i mineralnych. Realizuje inwestycje w obszarze projektowania oraz wykonawstwa linii technologicznych paliw alternatywnych, mobilnych zakładów przetwarzania kruszywa, linii do suszenia materiałów sypkich,  pakowania i transportu realizowano głownie na terenie Polski, a także w Wielkiej Brytanii, Indiach, Serbii, Niemczech, Francji, Ukrainie oraz Gwatemali. W murach Politechniki nasi goście poszukują konstruktorów, inżynierów procesowych, mechaników i technologów. Firmę reprezentowali mgr inż. Robert Warmuz i mgr inż. Andrzej Sikora, absolwenci naszej Uczelni.

Oba przedsiębiorstwa zaoferowały możliwość odbywania praktyk studenckich i wykonywania prac dyplomowych związanych z realizowanymi projektami oraz zaprosili studentów do bliższego poznania firm w ramach wizyt edukacyjnych. Tego typu spotkania dają naszym studentom szansę na realne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju.

Podobne wpisy

przystanek nauka plakat

Miłosz Brzeziński gościem kolejnej edycji Przystanku  Nauka

w najbliższy czwartek o godz.16 w Łączniku odbędzie się spotkanie w ramach Przystanku Nauka z Miłoszem Brzezińskim, popularnym autorem, doradcą w zakresie efektywności osobistej i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, współpracujący z organizacjami na całym świecie